• polski
  • angielski
  • niemiecki
  • rosyjski
Title Image

Gięcie drutu

Technologia

Gięcie drutu to podstawowa technika obróbki metali. Proces polega na plastycznym odkształcaniu drutu metalowego w celu nadania mu określonego kształtu, co pozwala na tworzenie różnorodnych komponentów, elementów konstrukcyjnych oraz dekoracyjnych.

Gięcie drutu CNC 

Gięcie drutu wykonujemy na maszynach sterowanych CNC. Dzięki temu proces gięcia przebiega szybko i precyzyjnie oraz zapewnia wysoce powtarzalne produkty finalne.

Naszą wiodącą maszyną jest zakupiona w kwietniu 2019 r nowa giętarka firmy WAFIOS z oprogramowaniem do gięcia elementów w 2D i 3D z opcją fazowania.

Posiadamy również giętarki CNC OMAS 106 i OMAS 110. Powyższe maszyny umożliwiają gięcie drutów o średnicach fi3-10mm.

Z naszych usług w zakresie gięcia drutu korzystają przedsiębiorstwa reprezentujące różne branże. Zależnie od specyfiki danej branży wykonujemy wyroby gotowe lub komponenty z drutu, które są następnie wykorzystywane w konstrukcji maszyn i urządzeń, jak i produkcji innych wyrobów. 

Na czym polega gięcie drutu CNC?

Technologia CNC umożliwia automatyzację procesu gięcia, zapewniając wysoką precyzję, powtarzalność i efektywność produkcji. Proces rozpoczyna się od zaprojektowania modelu drutu w programie CAD. Model zawiera wszystkie niezbędne informacje o kształcie, wymiarach i kątach gięcia. Następnie model CAD jest konwertowany do kodu CNC zawierającego instrukcje dla maszyny CNC dotyczące ruchów i operacji gięcia.

Maszyna CNC odkształca drut zgodnie z zaprogramowanymi parametrami. Sterowanie komputerowe zapewnia dokładność i powtarzalność każdego odkształcenia. W trakcie gięcia maszyna może wykonywać automatyczne pomiary i korekty, aby zapewnić zgodność z projektem i najwyższą jakość wyrobu gotowego. 

Gięcie drutu – Zalety technologii CNC  

Gięcie drutu CNC (Computer Numerical Control) oferuje liczne korzyści, które decydują o popularności właśnie tej metody obróbczej w licznych branżach – od przemysłu motoryzacyjnego, po rzemiosło artystyczne.

Najważniejsze zalety gięcia drutu CNC to:

  • wysoka precyzja i powtarzalność
  • możliwość wykonania bardzo skomplikowanego i precyzyjnego gięcia, 
  • możliwość tworzenia złożonych form i wzorów,
  • szybkość produkcji,
  • lepsze zarządzanie materiałem i redukcja odpadu,
  • możliwość łatwej i szybkiej zmiany ustawień produkcji,
  • zaawansowane funkcje kontroli jakości.  

Powyższe zalety sprawiają, że gięcie drutu CNC uznaje się za jedną z najbardziej efektywnych i korzystnych metod obróbczych. Zapewnia ona, że wyroby z drutu są wykonywane z należytą precyzją i wysoką powtarzalnością. Jednocześnie jest opłacalna podczas realizacji krótkich serii produktowych, co jest szczególnie ważne z perspektywy niewielkich zakładów produkcyjnych. 

Gięcie drutu – Kompleksowa obsługa 

Klientów zainteresowanych zleceniem prac związanych z gięciem drutu zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą i kontaktu. Siedzibą firmy SKRAWMET jest Pisz, województwo warmińsko-mazurskie. Nasze usługi kierujemy do Klientów z terenu całego kraju. Zapewniamy wysoką jakość, krótkie terminy realizacji i atrakcyjne ceny. Zapraszamy również do zapoznania się z pozostałymi naszymi usługami. Wykonujemy m.in. cięcie laserowe i malowanie proszkowe.